Ҳисоб палатасининг кенгайтирилган мажлиси
Ҳисоб палатасининг кенгайтирилган мажлиси бўлиб ўтди. Унинг кун тартибида Ҳисоб палатасининг жорий фаолияти ва истиқболли ривожланиш йўналишлари кўриб чиқилди.
Мажлисда бир қатор концептуал масалалар эътибор марказида бўлиб, уларнинг самарали ижросини ташкил қилиш муҳокама қилинди. Асосий урғу ташкилотнинг замон талабларидан келиб чиқиб, фаолиятини жадаллаштириш вазифаларига қаратилди.
Йиғилишда, шунингдек, кадрлар билан боғлиқ сўнгги институционал ўзгаришлар кун тартибидан жой олди.
Ҳисоб палатаси жамоаси сафига қўшилган янги ходимлар таништирилиб, уларнинг тузилмавий фаолияти бўйича кўрсатмалар берилди.

Расширенное совещание Счетной палаты
Состоялось расширенное совещание Счетной палаты. В повестку дня вошло обсуждение текущей деятельности и перспектив ее развития.
На встрече были затронуты ряд важных концептуальных вопросов и обсуждена организация их эффективного исполнения. Основной акцент был сделан на задачах учреждения по интенсификации своей деятельности в соответствии с современными профессиональными требованиями.
На встрече также были рассмотрены последние институциональные изменения, связанные с кадрами Счетной палаты.
Были представлены и проинструктированы о своей структурной деятельности новые сотрудники, недавно пополнившие коллектив Счетной палаты.