Albatta, IT Park bu borada xizmatingizga muntazir. Uning yordamida siz xoh poytaxtda, xoh Oʻzbekistonning boshqa hududlari boʻylab sifatli hamda hamyonbop taʼlim olish imkoniyatiga ega boʻlasiz.
Ayni paytda IT Park yurtimizning turli hududlarida faoliyat yurituvchi 40 tadan ortiq IT-Markazlari hamda IT-Akademiyasini (Toshkent shahri) yoʻlga qoʻygan.
IT-Akademiyada siz quyidagi yoʻnalishlar boʻyicha tahsil olishingiz mumkin:
1. Frontend — veb-dasturlash kurslari (HTML, CSS, Javascript);
2. Maʼlumotlar tahlili — maʼlumotlar tahlili boʻyicha boshlangʻich kurs (Python asoslari, statistikalar, Pandas);
3. Backend - veb-dasturlash kurslari (HTML, CSS, Python, SQL, Django).
Mazkur kurslar orqali siz ortiqcha, oldi-qochdi maʼlumotlardan holi eng muhim va kerakli bilimlarni olish bilan qimmatli vaqtingizni ham tejab qolasiz. Qisqa vaqt ichida IT sohasida daromad qila oladigan darajada yetarli bilimga ega boʻlasiz!
IT-Akademiya bilan bogʻlanish uchun: +998 99 8550498 (Dilmurod Nasibullaev)
IT-Markazlarida esa quyidagi kurslar boʻyicha tahsil olishingiz mumkin:
Kompyuter savodxonligi;
Chuqurlashtirilgan MS Office;
Veb-dasturlash tillari;
Boshlangʻich grafika va dizayn;
Mobil ilovalar yaratish;
Python dasturlash tili;
Arduino va Lego asosida mobil robototexnika;
CS:GO, Dota 2 va FIFA20ʼga asoslangan kibersport darslari;
Shuning barobarida, IT-Markazlarda soha mutaxassislari sizga oddiy va sodda tilda ITʼning u yoki bu boʻlimiga doir bilim yoki qiziqarli maʼlumot, hamda mavzularni bepul video-darslar orqali berib borishadi. Video-darslar quyidagi yoʻnalishlar boʻyicha olib boriladi:
Kompyuter grafikasi;
Veb va kompyuter dasturlash;
Ofis dasturlarini oʻrganish;
Multifilm va oʻyinlar yaratish;
Robototexnika;
MS Word;
SCRATCH;
HTML/CSS;
Va boshqalar.
IT-Markazlar veb-sayti: itcenter.uz
IT-Markazlar bilan bogʻlanish uchun: +998 90 1780003 (Sherzod Abdurahmonov)
Bundan tashqari, IT Park “One Million Uzbek Coders“ loyihasini yoʻlga qoʻygan boʻlib, uning bosh maqsadi, dasturlash boʻyicha Respublika aholisiga taʼlim berishdir. Hoziroq sen mazkur maqolani oʻqishni biroz keyinga qoldirib uzbekcoders.uz. saytiga kirishing mumkin. U yerda sen platformaning barcha qulayliklari bilan tanishish hamda tahsil olishni boshlashing mumkin boʻladi. Darslar video koʻrinishda boʻlib, bu senga uni saqlab olish va qayta koʻrish imkonini beradi.
Loyiha dunyo bozorida talabgor boʻlgan 4 ta mutaxassislikni qamrab olgan: Maʼlumotlar tahlili, Android-dasturlash, FrontEnd-dasturlash va FullStack-dasturlash. Har bir bosqich yakunida platformada tahsil oluvchi talabalar laboratoriya ishini topshiradilar va shundan soʻng ularga maxsus sertifikatlar taqdim etiladi.
Kursni muvaffaqiyatli tamomlagan ishtirokchilar grant yutib olish va Udacity (Microsoft) platformasiga tegishli Nanodegreeʼning 100 dan ortiq loyihalarining birida tahdilni davom etttirish maqsadida oʻz bilimlarini sinovdan oʻtkazishlari mumkin. Buning uchun nomzod yakuniy imtihonni aʼlo darajada topshirib 150 ta eng yuqori ball toʻplagan oʻquvchilar safiga kirishi lozim boʻladi. Nanodegree diplomlari Google, AT&T, Autodesk, Salesforce va boshqa koʻplab IT-gigantlari tomonidan tan olingan.
Bugungi kunga kelib Oʻzbekiston boʻylab 60 000 dan ortiq kishi uzbekcoders.uz platformasida tahsil olmoqda, ularning 5 000 tasi loyiha bitiruvchisiga aylanib sertifikatni qoʻlga kiritishdi. Xoʻsh, senga buning uchun nima toʻsqinlik qilmoqda?
Platforma havolasi: uzbekcoders.uz
IT Park — bu seni IT oroliga xavf-xatarsiz olib boruvchi qutqaruv qayigʻi, uning yordamida sen IT sohasida oʻz obroʻ-eʼtibor va oʻrningga, hamda moʻmaygina daromad manbayiga ega boʻlsa. Tavakkal qilishdan qoʻrqma, biz bilan barcha toʻsiqlarni yengib oʻtasan!

Как стать IT-специалистом, не имея высшего образования?
IT Park - к твоим услугам. Здесь ты можешь получить качественное и не дорогостоящее обучение по IT-специальностям, как в столице Узбекистана, так и в регионах!
На данный момент при IT Park функционируют IT-Академия (г.Ташкент) и 47 IT-Центров, которые находятся в различных регионах нашей страны.
Каждый желающий может обучиться в IT-Академии по таким направлениям, как:
- Frontend - курс по веб-разработке (HTML, CSS, Javascript);
- Анализ данных - базовый курс по анализу данных (основы Python, статистики, Pandas);
- Backend - курсы по веб-разработке (HTML, CSS, Python, SQL, Django).
На курсах, перечисленных выше, дают самое нужное, избегая «воды» и лишней информации, тем самым, экономя твое драгоценное время. За довольно короткий промежуток времени ты сможешь крепко встать на ноги в IT-сфере и начать зарабатывать свои первые деньги!
Контакты IT-Академии: +998 99 8550498 (Дилмурод Насибуллаев)
В IT-Центрах же можно пройти обучение по таким курсам, как:
- Компьютерная грамотность;
- Углубленный MS Office;
- Языки веб-программирования;
- Базовая графика и дизайн;
- Разработка мобильных приложений;
- Язык программирования Python;
- Мобильная робототехника на основе Arduino и Lego;
- Уроки по киберспорту на основе игр CS:GO, Dota 2 и FIFA20.
Также, IT-Центры создают бесплатные видеоуроки, в которых опытные преподаватели простым языком объясняют различные темы и рассказывают интересные факты, связанные с тем или иным предметом в IT. Видеоуроки реализуются по таким предметам как:
- Компьютерная графика;
- Веб и компьютерное программирование;
- Обучение офисным программам;
- Создание мультфильмов и игр;
- Робототехника;
- MS Word;
- SCRATCH;
- HTML/CSS;
- И многое другое.
Веб-сайт IT-Центров: itcenter.uz
Контакты IT-Центров: +998 90 1780003 (Шерзод Абдурахмонов)
Кроме того, IT Park реализует проект «One Million Uzbek Coders», главной целью которого является бесплатное обучение населения Республики Узбекистан программированию. Прямо сейчас ты можешь отложить ненадолго чтение этой статьи и зайти на сайт uzbekcoders.uz. Там ты сможешь ознакомиться со всеми благами платформы и начать свое обучение программированию. Обучение ведется в формате видеоуроков, которые можно пересматривать и сохранять.
Проект включает в себя 4 востребованные на мировом рынке труда специальности: Анализ данных, Android-разработка, FrontEnd-разработка и FullStack-разработка. По окончанию каждого этапа студенты платформы готовят лабораторные работы, после чего им вручаются специальные сертификаты.
Выпускники, успешно окончившие курс, смогут протестировать свои знания, чтобы получить гранты, и продолжить обучение в одной из более чем 100 программ Nanodegree на платформе Udacity (Microsoft). Для этого кандидат должен успешно сдать итоговый экзамен и войти в список 150 студентов, набравших наибольшее количество баллов. Дипломы Nanodegree признаются Google, AT&T, Autodesk, Salesforce и многими другими IT-гигантами.
На сегодняшний день уже более 60 000 человек в Узбекистане проходят обучение на платформе uzbekcoders.uz, 5 000 человек стали выпускниками проекта и получили свои сертификаты. Что мешает и тебе?
Ссылка на платформу: uzbekcoders.uz
IT Park— это твоя спасательная лодка, которая не подведет тебя и не утонет, благодаря которой ты спокойно доберешься до острова IT, где тебя будут ценить, уважать и хорошо платить. Не бойся неудач, вместе с нами ты со всем справишься!